Jak wybrać odkurzacz?

odkurzacz metaboWybór optymalnego odkurzacza przemysłowego to wbrew temu, co mogłoby się wydawać, trudne zadanie. Sklepy oferują mnóstwo urządzeń tego rodzaju. Sprawia to, że ciężko odnaleźć się w gąszczu ofert. Podpowiemy teraz na, co warto zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza.

Odkurzacz przemysłowy różni się od swojego odpowiednika używanego w domu. Dzięki niemu można usunąć zabezpieczenia, których nie usunie standardowe urządzenie. Z elektronarzędzi tego typu korzysta się głównie w różnego rodzaju zakładach oraz przy pracach budowlanych i remontowych. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby w urządzenie tego typu zaopatrzyć nasz przydomowy, amatorski warsztat.

Klasa

Przy wyborze odkurzacza warto się kierować klasą, do której należy urządzenie. Podział klasowy został stworzony ze względu na zanieczyszczenia, które mogą być usuwane za pomocą danego elektronarzędzia.

  • L oraz M

Odkurzacze kwalifikujące się do klasy L zostały stworzone do pochłaniania różnego rodzaju pyłów. Mając więc one zastosowanie przy pracach stolarskich oraz tych związanych z obróbką tworzyw sztucznych. Odkurzaczami tej klasy można także pochłaniać także niewielkie kruszywo. Elektronarzędzia klasy M, podobnie jak te oznaczone jako L, świetnie radzą sobie z pyłami, małymi kruszywami czy odpadkami z tworzyw sztucznych. Jednak ponadto pochłaniają również zabrudzenia powstałe z gipsu i farb. Przy wyborze narzędzi tej klasy warto zadecydować się na urządzenie wygodne oraz łatwe w obsłudze. Do urządzeń tego rodzaju bez wątpienia należy odkurzacz Metabo ASR 25 L SC wyposażony w wiele udogodnień ułatwiających pracę, takich jak boczne zatrzaski, schowek czy system szybkiego otwierania górnej klapy. Ponadto odkurzacz Metabo cechuje niska waga – 11 kilogramów – która sprawia, że do korzystania z urządzenia nie trzeba dużo siły.

  • H

Odkurzacze znajdujące się w klasie H to narzędzia najbardziej specjalistyczne. Dzięki nim usuwać można niebezpieczne odpady takie jak azbest, pleśń, ołów czy kadm. Ze względu na wykonywaną przez nie pracę wyposażone są w zabezpieczenia w postaci filtrów, które zabezpieczają nas przed kontaktem z niebezpiecznymi materiałami. Spośród urządzeń należących do tej klasy także warto wybrać odkurzacz Metabo, a dokładniej model ASR 35 H ACP. Posiada on bowiem wszelkie potrzebne systemy bezpieczeństwa takie jak wytrząsanie filtrów przy utracie optymalnej mocy ssania czy sygnał informujący o przekraczaniu strumienia przepływu minimalnego poziomu.

Worki filtrujące

Przy wyborze odkurzacza trzeba również zwrócić uwagę na worki w jakie został on wyposażony. Przede wszystkim powinny one być prawidłowo dopasowane do klasy urządzenia, a co za tym idzie, do rodzaju pochłanianego materiału. Wyróżniamy worki jednorazowe oraz wielokrotnego użytku. Te drugie świetnie spiszą się przy pochłanianiu pyłu za pomocą urządzeń klasy L oraz M. Z kolei do pracy z odkurzaczem klasy H zaleca się korzystać ze specjalnych worków dwuwarstwowych, które zapewniają dodatkową ochronę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s